O NÁS

V roku 2010, Jacob Mollenbach a Steen Laursen prišli s odvážnym nápadom:

Chceli vyvinúť domáci test, ktorý by dokázal spoľahlivo vyhodnotiť mužskú plodnosť (kvalitu spermií). Tomuto nápadu predchádzala 15 ročná práca v oblasti neplodnosti (IVF) – Steem ako výskumník a neskôr ako spolumajiteľ kliniky reprodukčnej medicíny a Jacob ako R&D manažér. Steen a Jacob urobili tri dôležité pozorovania:

 

  1. Väčšina mužov len veľmi neochotne navštívi nemocnicu alebo kliniku zameranú na plodnosť, aby si otestovali kvalitu spermií. Muži sa cítia trápne a zahanbene (tiež preto, že vzorka spermií sa musí väčšinou odobrať na klinike).
  2. Súčasné domáce testy nedávajú spoľahlivú odpoveď na otázku mužskej plodnosti, pretože merajú iba celkové množstvo spermií, ale nie počet spermií, ktoré sú pohyblivé, čo je hlavný faktor, ktorý ukazuje šancu na oplodnenie ženy.
  3. Jacob a Steem dostali inovatívny nápad merať počet spermií, ktoré sú schopné pohybovať sa a vyrobiť tak spoľahlivý test mužskej plodnosti.

V roku 2011 bola oficiálne založená spoločnosť MotilityCount ApS, ako dánska spoločnosť s ručeným obmedzením a k tímu sa pripojil podnikateľ Nicolaj H Nielsen. V tom istom roku spoločnosť získala investorov vo forme SEED kapitálu (najväčší dánsky fond rizikového kapitálu) a produkt získal 1 cenu za inováciu v roku 2011 na Hi11 veľtrhu. V októbri 2013 sa MotilityCount dostala do semifinále Európskeho podnikového sumitu HealthTech po čom nasledovala účasť vo finále v decembri 2013.

Jacob Møllenbach, Co-founder

Jacob má magisterský titul MSc z poľnohospodárskych vied, má rozsiahle skúsenosti v in vitro fertilizácii (IVF) ako produktový manažér a R&D manažér v K-Systems (dodávateľ IVF zariadení).

Mogens C. Thomsen, CEO

Mogens má magisterský titul MBA, ktorý získal na Edinburgh Business School, Heriot-Watt University UK a diplom z Copenhagen Business School zameranie obchod a ekonomika. Mogens prináša rozsiahle medzinárodné skúsenosti v oblasti spotrebného priemyslu.

Steen Laursen, CSO 

Steen má doktorský titul PhD v medicíne a magisterský titul MSc v bunečnej biológii. Okrem toho má viac než 10 rokov praxe v oblasti IVF výskumu v popredných výskumných centrách. Steen je tiež spolumajiteľ reprodukčného centra.

Nicolaj H. Nielsen, CFO 

Nicolaj má magisterské tituly MBA a MSc v marketingu, a tiež viac než 10 rokov praxe s komercializáciou nových technológií. Nicolaj je tiež spoluzakladateľ biotechnologických a IT spoločností